Ara

“O Derya” Beni Anlatti/Tesekkur Ederim

Bir yıldan fazladır seni tanıyorum dürüstçe duygularını yaşadıklarını aktardın taşlarla yolculuğunuda aynı zamanda ..


Yaşadıklarının her bir sahnesi birilerinin hayat yolculuğunun bir anıyla ortaktı ..Bu yolculuğunda anneliğin ailen aşkın evliliğin acıların sevinçlerin şaşkınlıkların inançların ruhundaki yaralanmalar hayal kırıklıkların gerçeklerin üzerini örtmeye çalıştığın gerçeklerin 180 derece değişen hayatın ve verdiğin mücadele vb... uzar gider bu .

Peki ya cesaretin korkusuzca yüzleştiğin gerçeklerin dürüstlüğün ve geldiğin nokta ... İşte herkesin kendinden birşeyler bulduğu bir yolculuk.. Bu yolculukta sana ve bize eşlik eden yavruların taşların..


Sana şifa verdi herkes de seninle şifalandı, kadınlar, erkekler, çocuklar şifa buldu...Yaralı ruhlar iyileşti dile geldi çoğu zaman ... O bedenlere yansıyan rahatsızlıklar ruhun dile getiremedikleriydi aslında...Çoğu zaman kırılan sarkaçlarımız, dağılan bileklilerimiz hep can kırıklıgıydı . Ve kendine dürüst ol, cesur ol, korkma ve asla gerçeklerden kaçma, uyan, kendini sev bu benim senin hikayenden ve bizimle yaptığın yolculukta elde ettiğim sonuçtu ve şu an seninle temasta olan herkesin elde ettiği sonuç ..


İnsan kendi mucizesini kendi yaratır ..

Bileklikler taşındıkları bilekliklerde, o sarkaçlar döndükçe ellerde dönüştü ruhlar .. Her biri bir ruha sahip taşlar döndü Çiğdem dönüştü, Çiğdem dönüştükçe bizler de dönüştük.


Çiğdem her şeye rağmen kazanılmış bir savaş. Çiğdem başlı başına bir mucize .. Merkez noktasından yayılan bir dalga büyüdü büyüdü büyüdü dahada yayıldı.

O merkez noktası işte Çiğdem ..


Çiğdem dönüştü Safir oldu parladı kolay olmayacaktı elbet Safire dönüşmek kolay olmayacaktı elbet bir Safir Kadını olmak ..


Demir kor olmadan şekillenmez .. ve der ki Tesla ; kıyıdan uzaklaşmayı göze alamayanlar asla okyanuslar keşfedemezler ..


Ve sen gecenin mavisi Gökyakut ve içimizde keşfettiğimiz Okyanus.. Ondandır okyanusun renginin gökyakut olması........


Asırlar öncesi teslimiyetin Yolu Kuran’da cennetin kadınları Yakut gibidir der Rahman suresi..Müjdeler Yakut’un gözalıcığını . Dokunduğu her ruhun yaşamını cennete çevirir der. Cennetin güzelliğidir Yakut..Elmas’tan sonra en sert taştır dayanıklıdır şık ve gösterişli . Her yerde bulunmaz .Volkanik patlamalar sonucu başkalaşım geçirmiş kayalarda dönüşmüş olarak oluşur .. Cennetin en değerlisi cennetin kadınları ,cennetin taşı yakutsa eğer; dünyada da bir Yakut olmalı ama kim.. Yeryüzünün en sıcak en merkezinde magmanın sıkışıp patlaması sonucu başkalaşım geçirerek oluşan kayalarda oluşuyorsa eğer Yakut , en derininde yüreğindeki patlamalarla yanan yandıkça kor gibi kırmızı ,dokununca eriten ,yasanmışlıklarıyla dönüşen ,dönüştükçe sertleşen ,sertleştikce dayanıklı olan bir ruh olsa gerek .. Gökyakut olarak seçmişse seni asla şüphe etme ellerinden ve hissettiklerinden ..Yakut olmak o kadar kolay değil bedeli yanmak olsa gerek . Şüpheyi bırak gök Yakut olarak ışılda parılda ve güzelleştir her gün gökkuşağının bir rengi ol mavi yeşil kırmızı ....Gök yakutum ❤
1,520 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kalp Olmez

SON SİFACI

Musebbibi Ask