Ara

Şifa'm Şifa'n Olsun İstanbul

.....

Anka kuvvetli pençesini kaldırarak büyükçe bir çakıl parçasını yakaladı... Taşı bana vererek, " Sana mana dilinden anlama kuvvetini verdim" dedi. "Al ve taşlarla konuş"


"Ey taş" dedim.

"Sen nesin?Nereden geldin, nereye gidiyorsun?"


Taştan iniltili bir ses geldi.


"Ey insan" dedi.


"Yine yaralarımı deştin. Yine keder kapılarımın zillerini çaldın. Ah! Ben neyim, ben neyim neydim bilmem. Yalnız bir zamanlar bu kainatta sayılamayacak kadar çok olan meskenlerden birinin parçası olduğumu biliyorum. Küçüklüğüme rağmen vücudumu oluşturan parçaların yirmi otuzu o meskende ilim ve kemalle şöhret olmuş alimlerin, cihangirlikle anılmış padişahların vücudunda bulunuyordu. Ben benzerlerim gibi o meskende gam ve kederden uzak yaşıyordum. Sonra bir gün şiddetli bir fırtına meskeni sardı. O büyük bina milyarlarca parçaya ayrıldı ve her parça bambaşka yerlere uçup gitti. Ben de milyonlarca arkadaşım gibi acayip ve meçhul bir yolu izlemeye mecbur kaldım. Milyonlarca yıldır bir ışık ve bir ısı kaynağının etrafında dolaşarak bazen parlayarak bazen de sönerek vakit geçirdim."


Bu cümleleri bir arkadaşım gönderdi az önce.. Ne güzel yazmış ve ben durur muyum... Yazarım, iç çeke çeke özlemle...

Ben işte o taşlarla konuşmayı hatırlayanım....



Hep derim ben, taşların duyguları vardır, içlerinde sonsuz aşk hikayesi barındırır. Ve artık otaşlar sesimizi duyuyor. O hikayeler bizim hikayelerimizi iyileştiriyor.



Benim tekamülüm Şifa. Ben şifa esiri bir Safir Saba... Eteklerimi savura savura yürüyorum kumların üzerinde. Önüme gelene kalbimi vermekle cezalandırıldım ben. O cezadır ki beni O'na götüren. O cezadır ki başıma taşlardan taç yapan... O cezadır Çiğdem'i Safir yapan...


13 Mayıs 2019 bir Pazartesi bugün. İstanbul'un şifası.. Rad ile kuşanan bir gökyüzü... Ateşi hissedip suya dönen bir İstanbul...


Parmaklarımın ucundan oluk oluk aktığını hissediyorum yüzbinlerce yıldır biriktirdiğim her ne varsa şifa adına....


Ben tuhaf bir Safir Saba...


Saat 22:03


Gökyüzünde bir yakut..


Şifam sana helal olsun, Allah'ım seni seviyorum... Seni sevgili gibi, ana baba gibi, evlat gibi, toprak gibi seviyorum.


Kıyam Başladı...



346 görüntüleme2 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kalp Olmez

SON SİFACI