Shopping Cart

No products in the cart.

EL-İXİR

Merhaba merhaba ve de merhabalar arkadaşlar 🙂

Elixir…

Ne güzel tınısı var kelimenin. Harflerin yarattığı titreşimlere hayranım ama konumuz bu değil. Hayran olduğumuz taşların, hayran bıraktıracak iksir haline gelme konusunun ilk kategori yazısı olsun bu yazı. 

Taşlarımızdan şifa iksirleri hazırlayacağız. 

Nedir peki bu iksir meselesi.

Taşlar artık bildiğiniz üzere hem içerisinde barındırdığı mineraller hem de yaydıkları sahip oldukları sırlı enerjiler aracılığı ile çağlardan beri kullanılan şifa araçlarıdır. Şifa fiziksel şifayı da içerir, tekamül şifasını da. (Tekamül şifası inanılmaz bir yolculuk)

Taşların içindeki su ile konuşmak ve dönüştürmek, formüllemek benim işim. Bu konuyu burada yazmayacağım. 

Taşları edinerek iksirler hazırlamayı size bu kategori başlığında periyodik aralıklarda anlatacağım.

Su ve taşı buluşturacağız. Su ve taş karışımlarını bazen içeceğiz, bazen masajda kullanacağız, bazen de duş yaparken bedenimiz ile buluşturacağız. 

Amaç frekansımızı yükseltirken ruh sağlığımızı iyileştirmek ve beden sağlığımıza fiziki rahatsızlıklarımıza şifa olmak.

İksirlerinizi hazırlarken lütfen kendi kafanıza göre taş kullanıp suyunu içmeyin. Her taşı doğrudan su içine koyamazsınız. Mineralleri insan bedeni ile uyumlu olmayan taşlar da vardır. Aslında genellemek istemem ama minik bir kulağa küpe olması açısından ipucu bilgi vermek isterim; sonu -ite- ile biten kristallerin suyunu doğrudan içmemelisiniz. Hep derim Allah’ın ilk emri “OKU”. O yüzden araştırmaya gönülllü ve hevesli olun olur mu?

Taşlarımızı seçerken bilimsel özelliklerini 2. plana atacağız ilk adımda. Önce duygularımız. 

Bu taş beni çekiyor.

Neden bilmiyorum bu taşı rüyamda görüyorum.

Bu taşın rengi beni çağırıyor.

Bu taşa dokunduğumda hissettiğim titreşim çok güçlü gibi gibi yüzlerce duygu sıralayabilirim. Şifa için önce enerjimiz neyi davet ediyor bunu analiz edeceksiniz. Sonra o taşın içilebilir olup olmadığını, özelliklerini ve size sağlayacağı katkıları araştıracaksınız.

İksirler 2 türlü hazırlanacak canım sevgililerim.

1- Doğrudan Yöntem

2-Dolaylı Yöntem. (Her taşı doğrudan kullanamazsınız)

Doğrudan yöntemde taşlarımızı direkt suyun içine atıp içebiliyor olacağız. 

Dolaylı yöntemde ise bir cam kasemiz olacak. İçine kaynar su koyacağız. Bir tane de küçük bir cam kavanozumuz olacak içine taşlarımızı koyacağız. (Kullanacağımız suların damıtılmış ph seviyesi yüksek sular olması çok önemli. Çeşme suyu kullanmayın)

İhtiyacımız olan bir başka şey de sirke olacak.

Şimdilik bu kadar girizgah yeter. Sonraki yazılarımda hem doğrudan yöntem hem de dolaylı yöntem ile yapacağımız iksirlerin tariflerine yer vereceğim. 

İnşallah veririm 😂

 

 

 

12 Yorum

  1. Çocukluğumdan bu yana hep böyle kendimce bitkilerle formüller hazırlardım. Yakınlarım kimya okusaydın derdi ama kimya ile hiç ilgilenmedim

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir